शनिबार, मंसिर १८, २०७८
Saturday, December 4, 2021

प्रकृति जोगावौँ अभियनता शेर्पाको आजकोकुरा: दुख भित्रको आनन्द बेग्लै

आजकोकुरा : भदौ ४,काठमाडौ। लामो समय देखि विस्व प्रकिति जोगावौँ महा अभियानमा सक्रिय रहेका एउटा उदाहरणीय अभियनता हुन् पिके शेर्पा(PK Sherpa)।’ उनले नाम राख्न ,दाम कमाउन उद्देश्य लिएर होइनकि सम्पुर्ण मानव ,प्राणि साथै सिंगो पृथ्वी नै जोगावौँ भन्ने चेतनाको विकास गर्न यस महान अभियानमा होमिएका छन्।

यस अभियान अन्तर्गत शेर्पाले आफ्नै कलकलाउँदो छोरा सोनाम शेर्पालाई समेत लिएर मानव चेतनाको लागि सातै महादेशको सर्वोच्च शिखर चढ्ने अभियानमा छन्। जसअन्तर्गत भर्खरै मात्रै शेर्पा बाबुछोराले विश्व सर्वोच्च शिखर ‘सगरमाथा ‘ ऋण लिएर सफलतापुर्वक आरोहण गरेका छन् र अब दोस्रो यात्रा ‘दक्षिण अमेरिका ‘ तिर अभियानमा लाग्दैछन्।

आज उनै महान अभियानता शेर्पा संग हामीले ‘आजकोकुरा ‘गरेका थियौं। उनि भन्छन् ‘दुख भित्रको आनन्द बेग्लै छ। ‘
शेर्पा संगको बाकि आजकोकुरा जस्ताको तेस्तै:

WRITE COMMENTS FOR THIS ARTICLE

4.3 3 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

YOU MAY ALSO LIKE

Ajakokura.com